Ihmisten kokoisille ideoille!

RIESKA-LEADER RY on maaseudun
kehittämisyhdistys, jonka toiminta-
alueena on 7 kuntaa. Kuusi kuntaa
on Pohjois-Pohjanmaalla (Ylivieska,
Alavieska, Kalajoki, Merijärvi, Sievi ja

Oulainen) ja yksi Keski-Pohjanmaalla

(Kannus)

Etusivulle

LEADER-HALLITUS

Rieska-Leaderin hallituksessa on 10 jäsentä.

Hallitus koostuu julkisen tahon edustajista, yhdistysedustajista ja maaseudun yksittäisistä asukkaista.

Rieska-Leader ry:n hallituksen jäsenet valitsee syyskokous kahdeksi vuodeksi kerrallaan.

 

Hallituksen kokoonpano:

jäsen, kunta, edustus

                                                                        
Esa Erkkilä, puheenjohtaja, Kannus, yhdistys

p. 040 557 5602, esa.erkkila (a) rieskaleader.fi

Varajäsen: Mikko Luoma, 050 408 8023, mikko.luoma (a) chydenius.fi

 

Kaisa Savela, varapuheenjohtaja, Ylivieska, maaseudun asukas

p. 044 9711 159, kaisaliisa.savela (a) gmail.com

Varajäsen: Kaisu Niiranen, 050 563 3255, katervak (a) hotmail.com

 

Alpo Puusaari, Kalajoki, julkinen taho

p. 050 373 1775, alpo.puusaari (a) kotinet.com

Varajäsen: Pekka Märsylä, 050 524 2391, pekka.e.marsyla (a) kotinet.com

 

Teijo Visuri, Alavieska, julkinen taho

p. 040 769 5204, visuri.teijo (a) gmail.com

Varajäsen: Tapio Mattila, 050 564 8960, tapio.mattila (a) kotinet.com

 

Sari Hihnala, Kalajoki, yhdistys

p.044 298 4415, sari.hihnala (a) hankkija.fi

Varajäsen: Sari Alajoki, 050 574 6576, sari.alajoki (a) gmail.com

 

Henna Liimatainen, nuorisojäsen

p. 040 183 1921, hennaliimataine (a) gmail.com

Varajäsen: Eveliina Sarja, 046 544 8013, eveliina.sarja (a) hotmail.fi

 

Kari Jokela, Merijärvi, julkinen taho

p. 044 477 6202, kari.jokela (a) merijarvi.fi

Varajäsen: Kirsti Nivala, 044 3738 222, jorma.nivala (a) kotinet.com

 

Sirpa Nevanperä, Oulainen, maaseudun asukas

p. 040 842 0704, sirpa.nevanpera (a) ysk.fi

Varajäsen: Tapio Hussa, 040 023 2119, tapio.hussa (a) omanetti.fi

 

Merja Ruuttula, Sievi, julkinen taho

p. 040 7240 886, merja.ruuttula (a) gmail.com

Varajäsen: Piritta Huovari, p. 044 3471 090, piritta.huovari (a) sievi.fi

 

Karoliina Vaararinne, Ylivieska, yhdistys

p. 040 474 9794, karoliina.vaararinne (a) gmail.com

Varajäsen: Heli Hautamäki, p. 040 520 3227, uupeoy (a) gmail.com

 

 

Facebook
Rieska-Leader - Uutiset - RSS
Tulosta tämä sivu